Nowa pozycja na rynku wydawniczym !

W dniu wczorajszym dotarła do mnie bardzo interesująca książka wydana przez PZWL pt. Elektrokardiologia.

Autorami książki są lekarze na co dzień pracujący w I Klinice Kardiologii w USK WUM przy ul. Banacha 1a w Warszawie: prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski, dr hab. med. Renata Główczyńska oraz dr hab. med. Agnieszka Kołodzińska.

Należy również wspomnieć, że do współpracy przy tworzeniu tej pozycji zostali zaproszeni lekarze kardiolodzy z całej Polski !

O czym jest ?

Książka jest niejako przewodnikiem w zakresie elektrostymulacji. Odpowiada na wiele pytań kiedy i dlaczego należy stosować leczenie poprzez wszczepienie stymulatora serca lub kardiowertera. W książce możemy znaleźć wiele opisów konkretnych przypadków medycznych wraz z komentarzem lekarzy jak należy postępować.

Czy książka jest dla każdego ?

Moim zdaniem nie. Głównymi zainteresowanymi powinni być lekarze oraz studenci akademii medycznych. Książka jak już wspomniałem zawiera wiele materiałów ściśle medycznych wraz ze zdjęciami z m.in. zabiegów chirurgicznych tj. wszczepianie urządzeń.

Pomimo powyższego mogę ją szczerze polecić osobom, które interesują się tematyką leczenia chorób serca poprzez urządzenia wszczepialne !

Na koniec dodam, że książka została dedykowana wielkiemu lekarzowi jakim jest dr Marian Pieniak. Osobiście miałem to szczęście, że byłem pacjentem tej naprawdę wspaniałej osoby. Ciepło, wiedza oraz opieka nad pacjentem sprawiały, że jako pacjent czułem się naprawdę zdrowo !

Nowa pozycja na rynku wydawniczym !
Scroll to top