webinar otyłość,choroby naczyniowe serce,miażdżyca objawy

Zaproszenie na webinar: “Zrozumienie związku pomiędzy otyłością a chorobami sercowo-naczyniowymi”

Szanowni Państwo,

Wspólnie z Global Heart Hub oraz Irlandzka Koalicja na rzecz Osób Żyjących z Otyłością (ICPO) i Europejską Koalicja na rzecz Osób Żyjących z Otyłością (ECPO), z wielką przyjemnością zapraszamy na wyjątkowy webinar poświęcony jednemu z najważniejszych tematów współczesnej medycyny i zdrowia publicznego: związkom pomiędzy otyłością a chorobami sercowo-naczyniowymi.

To niezwykle ważne zagadnienie będzie tematem naszego spotkania, które odbędzie się 24 czerwca 2024 roku, o godzinie 16:30, w formie online na platformie Zoom.

Link do rejestracji: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_8HpTbCsUTveoD_8_B_iCwQ#/registration

Spotkanie będzie realizowane w języku angielskim, lecz będzie możliwość transkrypcji (włączenia napisów) w języku polskim.

Najpierw usłyszymy od profesora Carela le Roux, który jest dyrektorem Grupy Medycyny Metabolicznej na University College Dublin. Prof le Roux będzie przedstawiał wykłady na temat rozumienia otyłości jako choroby, powiązania otyłości z chorobami układu krążenia, potencjalnych czynników ryzyka i postępowania z pacjentami.

Następnie wysłuchamy opinii naszego panelu pacjentów, w tym dyrektor wykonawczej ICPO Susie Birney i rzeczniczki pacjentów Claire Flower. Podzielą się swoimi życiowymi doświadczeniami, w tym systemowymi kwestiami napiętnowania, uprzedzeń i silosów opieki zdrowotnej, rzucając światło na pilne zmiany potrzebne w polityce i praktyce zdrowotnej.

Na koniec wysłuchamy wypowiedzi dyrektor wykonawczej ECPO Vicki Mooney, która opowie nam o fascynujących wydarzeniach i postępie w obszarze opieki zdrowotnej oraz o tym, co to oznacza dla pacjentów.

Dlaczego warto wziąć udział?

Otyłość oraz choroby sercowo-naczyniowe to jedne z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Rozumienie mechanizmów, które łączą te dwa stany, jest kluczowe dla opracowywania skutecznych strategii prewencyjnych i terapeutycznych. Webinar dostarczy Państwu najnowszych informacji i wyników badań w tym zakresie, a także praktycznych wskazówek dotyczących profilaktyki i leczenia.

Zaproszenie na webinar: “Zrozumienie związku pomiędzy otyłością a chorobami sercowo-naczyniowymi”
Scroll to top