forum rynku zdrowia serce na banacha

XVIII Forum Rynku Zdrowia

W dniach 24-25 października 2022 r w Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Zdrowia, które zostało zorganizowane przez Grupę PTWP.

W forum wzięło udział ponad 2900 uczestników z czego około 1200 stacjonarnie ! Ta ilość pokazuję skale wydarzenia, które organizowane jest cyklicznie co roku, lecz z powodu pandemii w tym roku w końcu udało się spotkać stacjonarnie a nie online.

Wśród zaproszonych gości należy wymienić wielu przedstawicielu rządu i instytucji państwowych:

  • dr Adam Niedzielski, Minister Zdrowia
  • Piotr Bromber, podsekretarz stanu, Ministerstwo Zdrowia
  • Bartłomiej Łukasz Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta
  • Łukasz Jankowski, prezes, Naczelna Rada Lekarska
  • Tomasz Latos, poseł na Sejm RP, przewodniczący, Sejmowa Komisja Zdrowia
  • Filip Nowak, prezes, Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Bolesław Piecha, poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego, Sejmowa Komisja Zdrowia
  • dr Bernard Waśko, zastępca prezesa ds. medycznych, Narodowy Fundusz Zdrowia

oraz wielu innych.

forum rynku zdrowia serce na banacha
forum rynku zdrowia serce na banacha
forum rynku zdrowia serce na banacha

Pośród gości obecni byli również przedstawiciele firmy komercyjnych oraz innych Fundacji lub Stowarzyszeń.

Tematami, które zostały poruszone były m.in. kwestie związane z finansowaniem służby zdrowia – jaki naprawdę jest stan obecny oraz co możemy jeszcze poprawić, przyszłość opieki zdrowotnej w zakresie nowych technologii i dostępności rozwiązań chmurowych.

My jako Stowarzyszenie kilkukrotnie zwracaliśmy uwagę podczas rozmów z przedstawicielami urzędów państwowych o konieczności zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentem nie tylko podczas jego pobytu w szpitalu lecz również po wyjściu z niego. W chwili obecnej niestety jest tak, że gdy pacjent opuści budynek szpitala zostaje sam i sam musi walczyć o dalszą opiekę medyczną nad sobą.

forum rynku zdrowia serce na banacha
razem z Rzecznikiem Praw Pacjenta panem Bartłomiejem Chmielowcem

Podczas forum Prezes Marcin Ruciński miał możliwość osobiście poznać i pogratulować zespołowi lekarzy, którzy w sierpniu tego roku uratowali życie pięcioletniemu chłopcu. Chłopcu któremu drut przebił serce ! Do wypadku doszło w momencie gdy mama chłopca kosiła trawę i kosiarka najechała na znajdujący się na podłożu kawałek drutu, który niczym strzała trafił w klatkę pięciolatka. Doskonała organizacja pomocy już od pierwszego momentu gdy przybyli na miejsce ratownicy zaopiekowali się rannym maluchem do momentu gdy dziecko znalazło się w szpitalu ICZMP w Łodzi. Jeszcze raz pragniemy podziękować i pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że chłopiec przeżył !

forum rynku zdrowia serce na banacha
Razem z zespołem kardiochirurgów z ICZMP w Łodzi

Na zakończenie forum odbyła się uroczysta Gala gdzie już po raz szesnasty wręczone zostały Portrety Polskiej Medycyny – coroczne wyróżnienia przyznawane przez redakcję magazynu i portalu Rynek Zdrowia. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: Menadżer, Lekarz i Wydarzenie Rynku Zdrowia.

forum rynku zdrowia serce na banacha
forum rynku zdrowia serce na banacha
forum rynku zdrowia serce na banacha

Pragniemy również serdecznie podziękować organizatorom firmie PTWP za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu jakim było XVIII Forum Rynku Zdrowia.

XVIII Forum Rynku Zdrowia
Scroll to top