nadciśnienie ciśnienie tętnicze serce kardiologia chore serce zawał

Start kampanii informacyjnej “Zmierz i kontroluj swoje ciśnienie tętnicze”

Szanowni Państwo.

Pragniemy poinformować, że od dnia dzisiejszego do końca 2022 roku w ramach akcji społeczno-informacyjnej prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie pn. “Zmierz i kontroluj swoje ciśnienie tętnicze” w środkach transportu publicznego organizowanego i nadzorowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, wyświetlany będzie materiał wideo. Materiał zawiera m.in. informacje o nowych prawidłowych wartościach ciśnienia tętniczego, które obowiązują od września.

W chwili obecnej nowe wartości prawidłowego ciśnienia tętniczego wynoszą:

120-129/70-79 mmHg u osób do 65. roku życia
130-139/70-79 mmHg u seniorów powyżej 65 lat
130-149/70-79 mmHg u osób w wieku co najmniej 80 lat.

Należy pamiętać, że powyższe wartości dotyczą osób zdrowych. Osoby zmagające się np. z chorobami sercowo-naczyniowymi mogą mieć zalecane inne wartości ciśnień.

Nadciśnienie tętnicze to schorzenie na które w Polsce może chorować nawet 12 milionów osób ! Jest to choroba bardzo podstępna i przez długi okres czasu chory może nie wiedzieć, że ma nadciśnienie.

Choroba nadciśnieniowa jest szczególnie niebezpieczna dla człowieka, jeśli jest długo nierozpoznane i nieleczone. W wyniku nadmiernego ciśnienia tętniczego dochodzi do wielu powikłań i dysfunkcji.

Pamiętajmy – mierzmy i kontrolujmy swoje ciśnienie tętnicze !

Pragniemy w tym miejscu również serdecznie podziękować pracownikom oraz Dyrekcji ZTM Warszawa za pomoc w organizacji akcji.

Start kampanii informacyjnej “Zmierz i kontroluj swoje ciśnienie tętnicze”
Scroll to top