chore serce ZTM zawał serce miażdżyca rytme michałek glikemia

Rozmowy o zdrowiu z pracownikami ZTM Warszawa

W dniu 24 stycznia 2023 r w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie odbyło się spotkanie z pracownikami tej firmy.

Tematem spotkania były sekrety dłuższego, zdrowszego i szczęśliwszego życia. Sekrety o których prawie każdy wie, ale nie każdy się do nich stosuje. Potwierdzeniem tego niestety są liczby chorych w Polsce na choroby cywilizacyjne.

chore serce ZTM zawał serce miażdżyca rytme michałek glikemia

Zwracano uwagę, jak ważne jest diagnozowanie swojego stanu zdrowia i wykonywanie prostych czynności, które mogą znacząco je poprawić.

W spotkaniu wzięła udział Pani dr n. med. Aleksandra Michałek, która opowiedziała w jaki sposób możemy działać, aby uniknąć problemów zdrowotnych, albo dlaczego mieszkańcy basenu morza śródziemnego delektują się swoją kuchnią i nie stosują diet ?

Czy wiedzieli Państwo, że istnieje związek pomiędzy wysiłkiem fizycznym a śmiertelnością ? U osób aktywnych liczba zdarzeń niepożądanych zmniejsza się aż o 20-30% w porównaniu z osobami prowadzącymi siedzący tryb życia !

Podczas samego spotkania zademonstrowana została również przez Panią Aleksandrę nowatorska aplikacja Rytme pozwalająca na optymalne zarządzanie swoim zdrowiem.

W samym wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt osób, gdzie równolegle w trakcie spotkania studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a zarazem nasi Wolontariusze przeprowadzali u wszystkich chętnych pomiary wartości ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru z krwi włośniczkowej. Po badaniu każdy z uczestników otrzymywał podstawowe informacje o dokonanych pomiarach i ewentualne zalecenia co do dalszej ewentualnej diagnostyki.

Każda akcja promująca zdrowy tryb życia oraz umożliwiająca pokazanie wszystkim chętnym w jak prosty sposób

mogą znacząco pozytywnie wpłynąć na jego stan – jest niezmiernie ważna i potrzebna.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZTM oraz Pani Monice Stężyckiej za możliwość organizacji tego spotkania.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze spotkania.

Rozmowy o zdrowiu z pracownikami ZTM Warszawa
Scroll to top