spotkanie z pacjentami stowarzyszenie serce na banacha

Spotkanie członków Stowarzyszenia i nie tylko

W dniu 18 października w bibliotece Kliniki Kardiologii odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia z pacjentami. W samym spotkaniu brali udział również lekarze kardiolodzy z Kliniki Kardiologii i Kliniki Kardiochirurgii oraz studenci WUM.

Spotkanie wstępnie zostało zaplanowane na około 90 minut lecz szybko okazało się, że taka ilość czasu jest niewystarczająca i spotkanie trwało prawie 3 godziny!

Dla gości czekał m.in. słodki poczęstunek, napoje w tym również zdrowe soki pomidorowe oraz z buraków.

W pierwszej kolejności Prezes serdecznie przywitał wszystkich gości, a następnie przedstawił główne założenia działania Stowarzyszenia oraz cele jakie są postawione przed nami. Następnie w związku z tym, że Prezes również jest pacjentem kardiologicznym opowiedział swoją historię choroby, od czego się to zaczęło, jakie podjął działania itd. Kontynuując spotkanie każdy z obecnych pacjentów mógł również opowiedzieć swoją historię co spowodowało bardzo duże ożywienie dyskusji i wymianę swoich doświadczeń pomiędzy gośćmi. Obecni na sali lekarze odpowiadali na pytania dotyczące m.in. tego czemu wykonywane jest przezprzełykowe echo serca przed zaplanowaną kardiowersją albo dlaczego zawał serca nie zawsze musi dawać oznaki w postaci zmian w badaniu EKG.

Należy nadmienić, że wśród gości były osoby które np. przeszły epizod zatrzymania krążenia w wyniku migotania komór czy również masywnej zatorowości płucnej. Takie doświadczenia opowiedziane na żywo przez osoby które to przeszły oraz co zrobiły potem mają wielki wpływ na innych chorych, którzy boją się swoich schorzeń czy też nie wykonują regularnych badań kontrolnych tj. EKG, echo serca oraz morfologia.

W trakcie spotkania goście mogli obejrzeć m.in. urządzenia będące w posiadaniu Stowarzyszenia tj. najmniejszy stymulator serca czy też rejestrator arytmii.

Dla studentów wydziału lekarskiego WUM, którzy byli obecni na naszym spotkaniu była to niesamowita okazja do rozmowy bezpośrednio z pacjentami i wysłuchania ich spojrzenia na konkretne schorzenia.

W dalszej części spotkania członkowie zarządu zaprezentowali dotychczasowe działania jakie zostały podjęte oraz plany na najbliższe miesiące.

Na koniec spotkania część osób biorących w nim udział zdecydowała się przyłączyć do naszej organizacji i czynnie pomagać innym chorym przejść przez chorobę.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować:

– Panu profesorowi Marcinowi Grabowskiemu za użyczenie sali na potrzeby organizacji spotkania

– Pani dr. Annie Słowikowskiej z Kliniki Kardiochirurgii za udział w spotkaniu

– Panu dr. Robertowi Kowalikowi z Kliniki Kardiologii za udział w spotkaniu

– Panu lek. Cezaremu Maciejewskiemu z Kliniki Kardiologii za udział w spotkaniu

Kolejne spotkanie wstępnie zostało zaplanowane na połowę listopada 2022 roku na które już w tym momencie serdecznie zapraszamy !

spotkanie z pacjentami stowarzyszenie serce na banacha
spotkanie z pacjentami stowarzyszenie serce na banacha
spotkanie z pacjentami stowarzyszenie serce na banacha
Spotkanie członków Stowarzyszenia i nie tylko

One thought on “Spotkanie członków Stowarzyszenia i nie tylko

Comments are closed.

Scroll to top